logotype.png, 47kB

Rodinná farma Mejsnar

O nás

Vážení zákazníci,

farma Mejsnar byla založena po roce 1991. Navázala na rodinnou tradici zemědělského hospodaření. Stejně jako naši předci paseme na podkrkonošských pastvinách skot. Začínali jsme na jedenácti hektarech půdy a se šesti kusy skotu. Farma Mejsnar se nachází v klidném prostředí podkrkonošských hor ve vesnici Kunčice nad Labem. Dnes hospodaříme na 200 hektarech zemědělské půdy a chováme kolem 150 ks skotu.

Od roku 1997 zpracováváme mléko ve vlastní minimlékárně. Na produkty jsme získali ocenění Regionální produkt Krkonoše. Vzhledem ke způsobu výroby, kterým mléko zpracováváme, můžeme svým zákazníkům nabízet pravé „domácí“ mléčné výrobky.


Produkty

Z našeho mléka vyrábíme pasterované mléko, kefír, čerstvý smetanový sýr s různými příchutěmi, tvaroh a jogurt. Mléko podle nás patří do skla, jak tomu bylo dříve. Proto naše mléko prodáváme ve vratných skleněných lahvích. Jsme rádi, že tak zbytečně nepřispíváme k produkci těžce zpracovatelných odpadů.


Služby

Zákazníkům dodáváme mléčné výrobky rozvozem „až do domu“ tzn., že si každý zákazník může nakoupit naše výrobky přímo u svého domu, kam mu je přivezeme rozvozovými auty. Naši činnost nechápeme pouze jako výrobu potravin. Zemědělství je pro nás životní styl lidí, kteří pracují s přírodou. Při každodenní práci se snažíme pochopit její zákonitosti tak, abychom ji svojí činností nepoškozovali. Naopak, cílem naší práce je zachovat krajinu, ve které společně žijeme, kulturní, čistou a krásnou.


Děkujeme všem budoucím a stávajícím zákazníkům, že nám svojí přízní umožňují tuto činnost provádět.

 

S pozdravem za všechny členy farmy

Alois Mejsnar

fotografie